Projekt Pilsen Cube se dočkal významného updatu


První společná víkendová akce po koronavirové pauze pod názvem Pilsen Cube hackathon se konala z pátku na sobotu
29. – 30. dubna 2022. Celkem se akce zúčastnilo 15 nadšenců, kteří se v průběhu 24 hodin snažili co nejvíce projekt posunout a přiblížit tak vytoužené vynesení satelitu na oběžnou dráhu.

A že se akce nadmíru povedla je vidět na několika dílčích úspěších, které si v průběhu víkendu zasloužily aplaus.Kostra cívky – Návrh a 3D tisk kostry cívky skvěle zvládly Anastásie Voronscaia a Anička Nováková. Dvě žákyně druhého ročníku Gymnázia JŠB v Domažlicích. Mimo to, že to byl jejich první návrh a 3D tisk, to byl také první 3D tisk v dějinách gymnázia a o to pyšnější jsme, že prvenství nesou právě dívky.

Cívky budou sloužit pro stabilizaci rotace satelitu.

Navíjení cívky na 3D tiskárně – Hlavní šéf celého satelitu z FEL ZČU Ivo Veřtát společně s Patrikem Vácalem vymysleli, jak navinout cívku na 3D tiskárně. Celý proces teď běží samostatně a šetří čas, aby zbytek týmu mohl pracovat na dalších úlohách.

Osazení desky mikročipy – Osazení druhé verze desky, kterou navrhl David Žahour, mikročipy bez problému zvládli taktéž studenti Gymnázia JŠB v Domažlicích Ondřej Nový, Anna Nováková a Anastasie Voronscaia.

Testování desky s mikročipy – Ondřej Nový v průběhu 24 hodin mimo dalších úloh zvládl také analýzu desky osazené mikročipy na zkraty.

Poloha satelitu – Jeden z původních vývojářů z projektu Pilsen Cube II Patrik Vácal společně s Jakubem Peškem zkoumali polohu satelitu vůči Zemi tak, že provedli rozbor snímků, na kterých detekovali hrany horizontu Země.  Aby zjistili, zda jsou snímky použitelné a stojí za to je přenášet na Zem, analyzovali  je pomocí histogramu.

Modifikace desky plošných spojů – Modifikace desky plošných spojů vysokorychlostního rádia, které bude složit pro experimentální vysokorychlostní komunikaci počítače se Zemí měl na hackathonu na starosti Michal Pokorný z FEL ZČU.Během všech aktivit zvládli účastníci ještě kulturní vložku ve formě karaoke vystoupení. Spánek zcela zanedbali a do spacáku zalehli na pouhou hodinu za svítání.

Všichni se ale jednohlasně shodli, že akce byla báječná, a už teď se plánuje další setkání, kde se účastníci pustí do vystřelování antén a ladění komunikace experimentů s palubním počítačem.Další novinky

Proběhl první online workshop “Jak na chatboty z právního hlediska”.

V současné době jsou technologie nejdůležitějším prvkem pro veškerou komunikaci. Díky nim jsme mohli uskutečnit online workshop s člověkem, který má právní náležitosti v malíčku....

SIT PORT v Plzni je průvodcem pro studenty a mladé podnikatele s technickým zaměřením

Pomalu, ale jistě se o nás dozvídá široká veřejnost. CzechStartups.org o nás napsal, jak to u nás funguje, s čím můžeme pomoci nebo v čem jsme jiní než ostatní! Přečtěte si o nás...

Evropský region o vědeckotechnických parcích

Evropský region Dunaj – Vltava (zkráceně ERDV) je trilaterální pracovní společenství a skládá se ze sedmi partnerských regionů – Horní Rakousko, dolnorakouský Mostviertel a...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2022 SIT Port, design by Beneš & Michl

Naše projekty