Pyladies


PyLadies jsou (mezinárodní) aktivita, která se snaží přiblížit IT ženám a ženy k IT. K tomu využívá programovací jazyk Python, který je perfektní pro výukové účely a zároveň je po něm velká poptávka na trhu práce.

 

 



Pro koho je PyLadies určeno?

Nejdůležitější aktivitou PyLadies je aktuálně kurz pro úplné začátečnice, který tě během zhruba tří měsíců naučí základy programování zábavnou cestou. Žádná suchá matematika – vše se odehrává na dobře představitelných příkladech včetně programování jednoduchých her.

Co potřebuješ?

Abys mohla začít, potřebuješ hlavně motivaci a dostatek času. K dispozici bys měla mít vlastní notebook, na kterém se budeš učit programovat (ideálně s oprávněním k instalaci programů).
ICT nám všem vstupuje do života stále víc a nevypadá to, že by to mělo být v budoucnu jinak. Zatím je v tomto oboru značná genderová nerovnováha a to je ku škodě. Nebývalo to tak vždy. V 50 letech to bylo vyrovnanější, ale v 80 letech, když se počítače začaly dostávat do domácností začaly fungovat škatulky “kluci: autíčka, počítače”, “holky: panenky, kuchyňka”. Po cca 20 letech snah se PyLadies (také díky velkému přispění lidí z jednoty školských informatiků JSI.CZ ) podařilo prosadit změny v RVP a je nakročeno k tomu, aby se ve školách začal, rozumným způsobem a v rozumném rozsahu, učit Informatika (neplést s prací s aplikacemi (Word, Excel,…)).


Více informací najdeš na stránkách – zde  Pokud už ses rozhodla, tak se neváhej přihlásit na nějaký z workshopů či seminářů. Kromě toho, že se naučíš programovat, najdeš spoustu zajímavých žen v komunitě. Termíny workshopů najdeš zde.





Další projekty

Workshopy pro startupovou komunitu

Workshop je forma vzdělávací aktivity, díky které účastník získá vědomosti pro svou další praxi nebo projekt prostřednictvím lektora, který k tomu využívá různé techniky. My...

Kam na školu?

Kam na školu? Projekt, kde vám pomocí video rozhovorů s řediteli jednotlivých středních škol představíme danou školu nejen z pohledu oborů a počtu otevíraných tříd, ale také z...

IoT Academy

Baví Tě chytrá zařízení? Fascinují Tě nové technologie a vše co je online? Či dokonce vidíš kolem sebe věci, kterým by šlo vdechnout IoT život? Pokud ano, tak IoT akademie,...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2022 SIT Port, design by Beneš & Michl

Naše projekty