STARTUPUJ pro školy


Město Plzeň dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a rozvoj podnikatelských aktivit v regionu, proto spustilo jedinečný projekt výuky podnikatelských dovedností na středních školách – Startupuj.Startupuj je program, jehož podstatou je atraktivní formou předat informace ze světa businessu a případným zájemcům zajistit podporu při rozjezdu vlastního podnikání.
Program je součástí běžné výuky. Je navržen na jedno pololetí, přičemž studenti v rámci něj absolvují dvě vyučovací hodiny týdně. Cílem je, aby si sami vymysleli projekt, kterému by se chtěli věnovat, vybrali si téma, které je baví, a právě skrze něj si pak osvojili znalosti z nejrůznějších oblastí podnikání.

Do projektu je zapojeno několik odborníků ze světa businessu. Studenti tak mají možnost zjistit, jak celý svět businessu funguje. Vyzkouší si komunikaci, prezentaci a naučí se argumentačním dovednostem. Získají také povědomí o právu, značce, reklamě, sociálních sítích, financích a dalších oblastech.

Věříme, že právě výuka formou cvičných startupů bude pro studenty do budoucna zábavná, bez stresu a přitom motivující a účelná.

Školy, které se do projektu doposud zapojily: Střední škola informatiky a finančních služeb, Střední průmyslová škola dopravní, Sportovní a podnikatelská střední škola.

Pokud se chcete se svou školou do projektu zapojit, kontaktujte: cudakova@plzen.eu.Další projekty

Středoškolské praxe

Chceš k nám na praxi? Tak to je super, protože my se těšíme na každého studenta se zájmem. Co potřebujeme než si finálně plácneme? Koukni na web naší společnosti...

IoT Academy

Baví Tě chytrá zařízení? Fascinují Tě nové technologie a vše co je online? Či dokonce vidíš kolem sebe věci, kterým by šlo vdechnout IoT život? Pokud ano, tak IoT akademie,...

S4AllCities

Plzeň Plzeňský pilot simuluje teroristický útok, po němž následuje evakuace stadionu FC Viktoria Plzeň. Zapojili byste se rádi v rámci plzeňského cvičení jako dobrovolníci? Více...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port