Dobrovolníci na mapathonu v Plzni zmapovali přes šest tisíc budov!


Missing maps je iniciativa, která pomáhá humanitárním organizacím působit v místech, pro která nejsou dostupné žádné mapy. Prostřednictvím OpenStreetMap kreslí ve svém prohlížeči dobrovolníci v Česku (a v jiných státech) mapy podle satelitních snímků. Tyhle mapy pak Lékaři bez hranic používají při poskytování život zachraňující zdravotní péče.



Společně s TechHeaven jsme organizovali první mapathon v Plzni – setkání, během kterého jsme společně mapovali oblast u Hondurasu, kde je velké riziko nakažení horečkou Dengue. Nejvíce ohrožené jsou děti, a proto je potřeba, aby Lékaři bez hranic jednali rychle. Díky zmapování oblastí bude jejich práce rychlejší a efektivnější a mohou tak naočkovat větší množství dětí i dospělých.

V rámci setkání se mohli úplní začátečníci naučit pracovat s mapovým editorem, ti zkušenější využili setkání ke zdokonalení a rozvoji. Účastníci zjistili více o tom, jak přesně pracují Lékaři bez hranic s mapou oblasti, která se zpracovává. Dozvěděli jsme se, jak je možné se připojit a jak pomáhat i individuálně z domova.



Mapování se zúčastnilo přes 35 dobrovolníků, mezi kterými byli jak začátečníci, tak zkušení “mapaři”. Zmapovalo se přes 6000 budov. Doufáme, že se mapathon účastníkům líbil a odnesli si z něj nové dovednosti. Ty můžou v budoucnu využít pro další, třeba i individuální pomoc při mapování krizových oblastí.

Chcete se zapojit a pracovat na něčem smysluplném? Možná, že i díky vám budou tisíce dobrovolníků po celém světě mapovat rychleji a efektivněji. Připojte se na první Hackathon s Lékaři bez hranic v Plzni. Více informací najdete – zde.





Další novinky

Startup Session vol. 3

V úterý proběhlo již 3. setkání se startupisty. Probrali jsme novinky ze světa startupů, povídali si o změnách na SIT Port, každý z účastníků představil, na čem zrovna pracuje a...

Pilsen Cube UPDATE

Pilsen Cube je družice, krychle o délce strany zhruba deset centimetrů a váze asi kilogram a v blízké budoucnosti vynese pět studentských projektů do vesmíru. Abychom vás mohli informovat...

IoT Academy klepe na dveře

Začátek školního roku s sebou přinese také další ročník IoT Academy, která opět proběhne v SIT Port. Pod vedením zkušených odborníků Jana Drexlera a Josefa Fořta z firmy TData...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port