Videa

Podívejte se na videa z akcí, které pro vás připravujeme, jako jsou hackathony, Startup Weekendy, soutěže a festivaly.


Co je SIT Port?

SIT Port je přístavem pro všechny, kteří chtějí vyplout novým směrem. Propojujeme technicky nadané mladé lidi ve věku 16+ s městskými organizacemi a inovativními firmami v Plzeňském kraji. Dáváme jim šanci zazářit se svým nápadem a řešením, a to skrze technologické Výzvy, Startup Weekendy nebo hackathony. Podporujeme ambiciózní mladé lidi na cestě za jejich snem, za perspektivní budoucností. To nás baví a je pro nás důležité!

Dozvědět se více

RoboMaster 2021

Podívejte se, jak probíhala soutěž RoboMaster 2021.

Dozvědět se více

Vítejte v SIT Port Garage!

SIT Port Garage není jen obyčejná dílna! Členi komunity SIT Port mohou prostory a veškeré vybavení použít pro svůj vlastní projekt. Přesvědčte se sami a koukněte, co naše Garáž vše nabízí. Videem vás provede Ondra a v případě zájmu pište na: tuhaceko@plzen.eu.

Dozvědět se více

3D workshop

Navazující workshop zaměřený na 3D tisk od teoretických základů až po vlastní produkt. Jak probíhá takový workshop můžete vidět v našem krátkém sestřihu.

Dozvědět se více

3D tisk: Workshop v SIT Port Garage

SIT Port Garáž je unikátní místo, kde najdeš veškeré vybavení, které potřebuješ k technickým projektům. Co třeba naprogramovat robota a pak si ho v Garáži sestavit? Nebo jsi spíš fanda vodíkových autíček a chtěl bys mít svoje vlastní doma? Workshopem provázel Marián Hlaváč, který učí na ČVUT a je také součástí startupu Dronetag. Mrkni na video a nenech si ujít příští workshop!

Dozvědět se více

Postav si závodní dron

Chcete si pořídit dron? A co takhle si ho vyrobit vlastníma rukama? Díky Tomášovi, kterého už znáte z našich videí, si můžete vyrobit závodní dron sami. Plzeňský kraj stále vysílá online videa pro studenty, a tak jsme dali společně dohromady tutoriál stavby dronu krok za krokem.

Dozvědět se více

HAG ventures x SIT Port živě o tom, jak na investory!

Video o tom, co potřebujete, abyste získali investici a hlavně, proč by si měl investor vybrat zrovna váš startup, do kterého investuje své peníze i úsilí? Rodrigo de Alvarenga je andělský investor z Brazílie a CEO HAG ventures, který podpořil už přes 70 startupů. Co konkrétně jeho zaujme a co naopak naštve? Jak vůbec investory oslovit? Vše se dozvíte v záznamu z online přednášky s Rodrigem.

Dozvědět se více

Smart City hackathon

Smart City Hackathon je akce, kde se designéři, vývojáři a další počítačoví experti snaží během 32 hodin udělat své město lepším a chytřejším místem. Zástupci z řad městských společností zadávají účastníkům reálné projekty – problémy z praxe. Soutěžící pak společně v týmech vymýšlejí a pracují na návrhu řešení. Na úspěšné týmy čeká odměna a na ty nejlepší z nejlepších třeba i nabídka budoucí spolupráce.

Dozvědět se více

Krize není stopka, ale příležitost!

Jak se vyrovnat s krizí? A proč právě teď je ta správná doba něco rozjet? K virtuálnímu diskuznímu stolu jsme pozvali zajímavé osobnosti z různých oborů a koutů, abychom si společně povídali o tom, co teď. Můžete si poslechnout rady a tipy, postřehy, náměty, inspiraci a příbehy. Tohle všechno si nenecháme jen pro sebe, ale nasdílíme s vámi.

Dozvědět se více

Výroba ochranných štítů pro zdravotníky

Komunita SIT Portu a Centra robotiky se spojila, aby mohla pomoct těm, kteří to nejvíce potřebují. Zdravotníci riskují své zdraví pro druhé, a proto by měli být nejvíce chráněni. Děkujeme dobrovolníkům, kteří se zapojují do distribuci a výroby. Společně to zvládneme!

Dozvědět se více

Startup Weekend Pilsen 2020

Máme za sebou třetí ročník mezinárodní akce Startup Weekend Pilsen, která se nesla ve znamení nápadů, diskusí a samozřejmě rozjezdů nových startupů. Šlo o 54 hodin intenzivní práce 35 účastníků. Ti na začátku představili 13 nápadů, ze kterých se nakonec zformovalo 6 týmů, které pracovaly na 6 projektech.
 

Dozvědět se více

Startup Weekend - Success story

Říká se, že nejtěžší je začít! Vykročit do neznáma. Vystoupit ze své komfortní zóny. Tenhle krok udělal student Martin Fau se svým projektem Social Readers a přihlásil se na Startup Weekend Pilsen. Poslechněte si jeho zkušenost, jaké bylo prezentovat v angličtině před profesionály v oboru, jak našel svého co-foundera a co mu Startup Weekend dal.

Dozvědět se více

Battle Bots vol. 3

Žáci základních škol měli za úkol ve virtuální aréně sestavit bojového robota, při čemž museli vzít v úvahu jeho velikost, váhu, výdrž baterie a další parametry, které mohly zásadně ovlivnit finální umístění.

Dozvědět se více

FPV závody

Závody v FPV létání jsme mohli tentokrát uskutečnit v prostorech SIT Port díky městské FPV aréně, která nabízí skvělý zasíťovaný prostor pro závodění. Díky stále rostoucímu zájmu o létání s drony vzniká v Plzni početná komunita. Podívejte se na střípky z posledních závodů.

Dozvědět se více

Open Skies 2019

Zajímá vás, jaké je to řídit letový provoz nebo pilotovat letadlo? Společnost IVAO Czech Republic zprostředkovává síťové prostředí pro světovou komunitu leteckých simulátorů. Pojďte se s námi podívat, jak probíhala událost Open Skies, kterou jsme společně s IVAO Czech Republic organizovali.

Dozvědět se více

Hackathon Madrid

Víte, jak probíhá takový hackathon? Česká parta námi podporovaných studentů se vydala do Madridu, aby poměřila síly se studenty z celého světa.

Dozvědět se více


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2023 SIT Port