Hackathony


Hackathon je vícedenní akce, při níž účastníci s pomocí mentorů intenzivně pracují na tvorbě a technickém testování vlastního nebo předem určeného nápadu. Jsou to takové programátorské maratony, při kterých mají účastníci jedinečnou možnost získat nové kontakty a poznat spoustu nových stejně smýšlejících lidí, kteří mají ambici vyřešit problémy či vylepšit stávající situaci.



Jaké hackathony se u nás odehrály?

  • Marketingový hackathon – Přenesli jsme marketingové výzvy do světa hackathonu. Jeden víkend, mnoho témat, jeden vítěz. Více se o marketingovém hackathonu dozvíte zde.
  • CZE + CH Hackathon/Ideathon – Nyní nešlo o technické zpracování výzvy, ale o originalitu a kreativitu. Přeshraniční témata řešily týmy sestavené z designérů, vývojářů, kreativců, inovátorů a tvůrcu.
  • VR hackathon – Virtuální realita neznamená nutně jen svět her. Naopak, stává se součástí vědy, výzkumu, školství i medicíny. Nejen tato témata se řeší v rámci VR hackathonu.
  • Microhack na SPOTa – Robotický pes SPOT toho dokáže opravdu hodně. Jaké „psí kusy“ dělá, když se řádně naprogramuje? Seznamte se, SPOT.
  • Hackathon vzdělávání – Jakmile se offline školství přeměnilo do online prostředí, studenti, učitelé a rodiče nevěděli, co se bude dít dál. V rámci hackathonu vzdělávání, který proběhl v roce 2020, jsme si představili online nástroje pro snadnou a zábavnou formu výuky. Zajímá vás toto téma? Pak si přečtěte tiskovou zprávu.
  • Smart City hackathon – Cílem je vytvořit a rozvíjet komunitu lidí, které spojuje nadšení pro techniku a inovace nebo podnikatelské ambice. Účastníci dostali na výběr z osmi městských témat, které řešili v týmech. Mezi zadavateli témat se objevilo například Divadlo J. K. tyla v Plzni, Správa informačních technologií města Plzně, Diecézní charita Plzeň nebo 38. mateřská škola Plzeň. Na tématech pracovali od pátečních večerních hodin až do nedělního rána, a to ve dne i v noci.
  • Satelitní hackathon – Účastníci využili satelitních snímků a získaných dat k vlastnímu nápadu. Řešily se oblasti vsakování vody, podílu vodních ploch v zastavěných oblastech i vliv staveb na teploty ve městě.

Naše komunita se mimo jiné účastní zahraničních hackathonů napříč světem.



                   



Hackathony v Čechách i v zahraničí jsou důležitou součástí budování komunity technicky nadaných studentů, které SIT Port podporuje. Jsme rádi, že vidíme výsledky a úspěchy studentů i v zahraničí, kde je konkurence opravdu velká. Zkušenosti, práce v týmech a zpětná vazba od profesionálů v oboru je skvělý předpoklad ke vzniku podnikání. Připojte se a získejte zkušenosti z prostředí, které vás připraví na reálný rozjezd firmy. Všechny události a novinky zveřejňujeme na Facebooku – zde.







Další projekty

S4AllCities

Plzeň Plzeňský pilot simuluje teroristický útok, po němž následuje evakuace stadionu FC Viktoria Plzeň. Zapojili byste se rádi v rámci plzeňského cvičení jako dobrovolníci? Více...

Inovujeme Plzeň

Plzeň patří mezi špičky ve vývoji a využití moderních technologií. Inovace a nové technologie mění svět a pokrok můžeme sledovat každým dnem. Inovujeme Plzeň je největší...

Spolupráce se školami

Naše firmy – Díky této interaktivní a kreativní hře si žáci rozšíří obzory a získají vlastní zkušenosti. Ty pak mohou využít ve svém vlastním podnikání. Cílem je ukázat...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port