#BLOG: Nejlepší doba pro začátek podnikání je teď


„No, jako mám nápad, ale myslím si, že na trhu neprorazím.“ „Tohle řešení jsem ještě nikde neviděl. Ale nemám na to finance. A nikomu to radši neřeknu, ať to neokopíruje.“ Poznáváte se v tom? Přestaňte se bát a odvažte se… vykročit do světa podnikání. Protože není lepší doba pro začátek podnikání než teď. Proč?

  1. Digitální revoluce: Se všemi digitálními technologiemi máte mnoho možností jak podnikat. A s rozvojem sociálních médií, e-commerce platform a online služeb dostanete jednoduše (a někdy i levně) váš produkt k zákazníkovi. Nebo alespoň do povědomí potenciálního zákazníka.
  2. Podpora startupů: Od toho jsme tady my. Nebo lépe řečeno PINE, Plzeňský inovační ekosystém. Inkubátory, akcelerátory a mnoho podpůrných programů a akcí vám pomůže v jakékoliv fázi podnikání. Klidně i v samotných začátcích.
  3. Změny v chování spotřebitelů: Ano, některé „jistoty“ tady budou vždy. Auta, kola, počítače… Jenže v jakém provedení? Spotřebitelské preference se neustále vyvíjejí a zákazníci jsou více otevření inovativním produktům a službám. Sledujte nové trendy, adaptujte se změnám na trhu a snažte se našroubovat váš projekt na přání zákazníků. Kreativita a zřejmá čísla jsou vítány.
  4. Flexibilní pracovní prostředí: Coworking, sdílená kancelář, přestavená ložnice. U nás v TechToweru vyřešíme první dvě možnosti. Nemusíte tak platit plný nájem za kancelář, kterou byste personálně neobsadili. Ušetříte si peníze pro vaše podnikání. A ještě získáte důležité kontakty napříč trhu.
  5. Růstový potenciál: I přes současnou nejistotu na trhu, ekonomické prognózy naznačují, že se podnikatelské možnosti budou nadále rozvíjet. Nezastavujte se, nebojte se a kráčejte za vlastní vizí. Ta vás k samotnému úspěchu dovede.

Jak už jsme nastínili na začátku, důležité je se nebát – vstoupit na trh, podělit se o know-how a vystoupit z davu (nejen při validaci, tedy ověření, vašeho produktu či služby). Další tipy vám prozradí naše projektová manažerka Anina v krátkém videu.

Držíme palce na podnikatelské cestě. Bude to těžké, ale věřte nám, stojí to za to.

Další novinky

Startup Weekend má vítěze nejlepšího projektu!

Už potřetí jsme organizovali celosvětový koncept Startup Weekend, na kterém se podílí inspirativní lidé z oblasti technologií, startupů i marketingu. Ať už se jedná o naprosto skvělé...

Luděk Šantora: K prosperitě regionu vede vzdělanost a talenty

Inspirativní rozhovor s naším panem ředitelem Luďkem Šantorou o aktivitách Správa informačních technologií města Plzně, podpoře podnikání, inovacích a mezinárodních projektech...

Boostup night vol.3

Rok se s rokem sešel a Inovační podnikatelský klub BoostUp pořádá už třetí ročník akce BoostUp night vol.3! Celá akce je především pro studenty a mladé lidi, kteří své...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port