#BLOG: TOP 10 trendů v grafickém designu


Chcete jít s dobou a mít cool design? Které barvy nebo vychytávky právě teď letí? Jaké prvky vám obohatí váš vizuál či logo?

Pojďme se společně podívat na typy a trendy v grafickém designu, které letí v roce 2024. Měli byste je určitě znát, abyste uchvátili své okolí nebo zákazníky.

TOP 10 trendů:

 • Umělá inteligence
  Díky AI se tvorba v grafickém designu oproti roku 2023 hodně změnila. V tomto roce se budeme s umělou inteligencí ještě častěji setkávat. Jaké jsou nejpoužívanější programy na generování obrázků? Jsou to DALL-E a Midjourney.
 • 3D Design
  Prvky 3D designu se opět dostávají do popředí grafického designu. Je to díky nástroji Adobe Illustrator, ve kterém snadno vytvoříte 3D design.
 • Pixel Art
  Stále populárnějšími se stávají arkádové hry z 20. století. Díky prvkům a vzpomínkám se Pixel Art dostává opět do popředí.
 • Minimalismus
  Vyznačuje se čistými liniemi a důrazem na hlavní sdělení daného vizuálu.
 • Gradients
  Plynulé prolínaní barev z jednoho odstínu do dalšího, které dodávají designu hloubku a rozměr.
 • Serifové písmo
  Vychází z klasických a tradičních prvků. Vzhled písma připomíná historické fonty a s kombinací brandových fontů vznikají jedinečné a zajímavé designy.
 • Bento box
  Rozdělení vizuálů do jednotlivých „krabiček,“ který jednoduše a přehledně rozčlení váš web.
 • Maximalismus
  Díky použití všech možných kombinací upoutáte vaše okolí či zákazníky.
 • Signální barvy
  Čím výraznější barva, tím více upoutáte pozornost, protože každý chce vyniknout. Svým designem vysíláte signál, že existujete.
 • Udržitelnost
  Trend v posledních letech je udržitelnost, a to platí i pro grafický design. O prvky související s udržitelností se zajímá čím dál více lidí. Proto se tyto prvky objevují ve vizuálech, na webových stránkách i na obalovém materiálu.

 

Inspirujte se a vyzkoušejte si tyto trendy. V kreativitě se meze nekladou.

Chcete se dozvědět podrobnější informace o trendech v grafickém designu? Tak se podívejte na SIT Port TIPS s naší Terezkou.

 

Další novinky

Finále Sturtupuj ovládli KeepFresh

Startupuj, program v rámci něhož jsme půl roku přinášeli praxi do škol, se dočkalo svého velkého finále. To proběhlo ve čtvrtek 25. ledna ve velkém sále technologického parku...

Česká výprava na hackathonu v Madridu

Obrovský zahraniční úspěch slaví tým z TechHeaven! Námi podporovaný tým geeků se tentokrát vydal do Madridu! Plzeňská pětičlenná výprava se zúčastnila hackathonu Global Hackathon...

Chystáte se na Dronfest?

Podívejte se, s kým se v rámci přednášek rozhodně potkáte. Cestování s drony, oblíbené téma, které si užijete s Petr Jan Juračka – fotograf. Tuzemské i exotické destinace z...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port