Festival Inovujeme Plzeň je za námi


Ve dnech 7. a 8. června proběhl v technologickém parku festival Inovujeme Plzeň, zaměřený na propojení technologií, zdravotnictví a well-beingu.

Pro návštěvníky byl připraven pestrý program, který se odehrával jak v interiéru, tak i ve venkovních prostorách TechToweru. Zde měli možnost interakce se všemi vystavovateli. Firmy, které se účastnily, měly k dispozici hlavní pódium, na kterém představovaly své inovace a činnosti.

Ve venkovní voliéře byly k vidění ukázky SPOTů, robotů, robopsů, prototypů, dronů a dalších technologických novinek. Mezi zajímavé momenty patřily demonstrace slaňování hasičů a zásah Vodní záchranné služby ve vodní nádrži.

Na letošním festivalu se objevila jedna z největších osobností filmového průmyslu, Emmanuel Previnaire, držitel dvou Oscarů a ceny Emmy. Tento výjimečný muž, který se proslavil svými vizuálními efekty a leteckými záběry v takových trhácích jako jsou James Bond, Harry Potter a Game of Thrones, přivezl na festival největší dron jménem Discovery. Tento dron měří úctyhodné tři metry.

Emmanuel Previnaire je zakladatelem společnosti FLYING-CAM, která nejenže dodává drony pro filmový průmysl, ale také pro americkou armádu. Jeho společnost se podílí na mnoha velkých projektech a neustále posouvá hranice možností v oblasti leteckých snímků a vizuálních efektů.

Hosté festivalu měli jedinečnou příležitost zúčastnit se přednášky, kde Emmanuel hovořil o současné situaci společnosti FLYING-CAM a jejích plánech do budoucna. Přednáška byla plná fascinujících informací a ukázala, jaké inovace a technologické pokroky nás čekají v blízké budoucnosti.

Previnairova přítomnost a jeho impozantní dron Discovery se staly jedním z vrcholů festivalu, který si návštěvníci budou dlouho pamatovat.

V rámci závěrečných prezentací bylo možné sledovat nejlepší projekty z IoT Akademie. Rodiny s dětmi si mohly vyzkoušet zbrusu novou hru SPOTovačku po celém TechToweru. Úkolem bylo podle webové aplikace, kterou vytvořili studenti pravidelně docházející do technologického parku, vyhledat QR kódy rozmístěné po celém areálu. Ten, kdo našel všechny kódy, obdržel mini SPOTa vyrobeného na 3D tiskárně.

Festival Inovujeme Plzeň 2024 přivítal bezmála 6 000 návštěvníků, kteří měli příležitost seznámit se s nejnovějšími technologiemi budoucnosti.

Kompletní fotogalerie z festivalu ZDE.

Další novinky

FPV piloti se utkali na historické zřícenině hradu Buben u Plzně.

Spojením moderních technologií a historie může vzniknout neopakovatelná atmosféra! O tom jsme se přesvědčili o víkendu 15. a 16. srpna, kdy se zdatní piloti závodních dronů utkali v...

Patrik Vácal, talentovaný student v oblasti AI a autonomního řízení

Nadějný student a čerstvý maturant, zakladatel čtenářského startupu SocialReaders a především talent v oblastech umělé inteligence a autonomního řízení vozidel. I tak bychom mohli...

Plzeňský business kotel vol. 34 v SIT Portu!

Plzeňský business kotel je diskuzní a networkingová platforma pro začínající i zkušené podnikatele, startupisty, studenty a pro všechny, které zajímá svět podnikání, chtějí...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port