Startup Weekend opět zamířil do Plzně!


Akce Startup Weekend zamířila po dvou letech opět do Plzně. Uplynulý víkend se sešlo v areálu SIT Port přes 20 účastníků, kteří představili své projekty, na kterých pracují a které chtějí zároveň posunout dál.Po zahajovacích pitch prezentacích se pomocí hlasování vybraly 4 projekty. Účastníci se následně rozdělili do týmů a v těch pak pracovali po celý víkend.

Startup Weekend řídil facilitátor Rick Nassar, který přiletěl až z Irska. Jeho motto „the main thing is to have fun“ se promítlo do celého programu, který byl opravdu nabitý! Kromě toho, že týmy vkládaly veškeré své úsilí do projektů, jednotliví účastníci se mohli zapojit i do doprovodného programu v podobě různých her na odreagování a na řadu přišla i jóga! Ta proběhla za doprovodu opravdu krásného slunečného počasí a rozkvetlých stromů venku v areálu Cukrovarská 20.

Za SIT Port se do organizace pustily holky Terka Nová a Radka Polešáková. K ruce měly další co-organizátory, mezi nimiž byl Pavel König z Nvias, Šárka Trapp Cajthamlová z Boostupu a kluci Tadeáš Kapic, který vytvořil parádní designová trička, a Kuba Štěpánek, který se vžil do role social media manažera a jak se říká, sypal socky super příspěvky.

Velké poděkování patří všem mentorům, kteří v průběhu víkendu poskytovali soutěžícím užitečné rady a důležitý feedback. Po celý víkend tak měli týmy při ruce specialistu na výkonnostní marketing Matěje Otýse, dále Tanyu MFK, která ví, jak nastavit ten správný mindset, a až z německé univerzity přijeli Dr. Denise Fischer a Dr. Bastian Vergnon.

Nesmíme zapomenout ani na naše partnery, kteří poskytli ceny! Děkujeme tak agentuře CzechInvest za voucher, který předal Tomáš Chmelík. Ten se zároveň také zhostil role mentora a usedl také do odborné poroty. Mezi hlavní partnery dále patřil Google for startups a Ondra Rudolf ze CircleLine, který věnoval vítězům hodinovou brand-marketingovou konzultaci.

Role porotců se ujali Pavel Hrstka ze startupu CityZen, Ondra Rudolf a Tomáš Chmelík. Rozhodování neměli vůbec jednoduché! Vítězem se nakonec stal tým Podly, který vymyslel platformu pro české podcastery, která by jim měla usnadnit a zjednodušit jejich práci.Vítězům gratulujeme a všem týmům a účastníkům držíme palce v cestě za jejich startupovým snem. Všichni byli skvělí a my si troufáme tvrdit, že tento víkend přinesl i spoustu nových přátelství. Děkujeme za výbornou atmosféru a budeme se těšit zase příště.

Viva la #StartupWeekendPilsen2022!

Další novinky

Workshop: Umění komunikace

Žádný učený z nebe nespadl, a proto pro vás organizujeme workshopy, přednášky či online eventy. Posouvají vás vpřed, vzdělávají a zároveň nově nabyté znalosti využijete ve svém...

Učíme se 3D tisk v SIT Port Garáži!

Včera proběhl v SIT Port Garáži druhý workshop na téma 3D tisku. Účastníci si vyzkoušeli modelování v programu Fusion 360 a pak měli možnost si vytisknout vlastní produkt. Workshopem...

Inovujeme Plzeň 2021

Největší festival inovativních firem v Plzni máme už za sebou. Areál v Cukrovarské ulici naplnily nejinovativnější firmy z celého Plzeňského kraje. Účastníci si mohli vyzkoušet,...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2022 SIT Port, design by Beneš & Michl

Naše projekty