Co-hackathon trhal rekordy. A pomáhal.


Letošní co-hackathon, který se pořádal 8. a 9. prosince 2023 v prostorách TechToweru, trhal rekordy. Celkem se jej zúčastnilo přes 70 studentů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska. Na hackathonu nechyběli hackeři z Rokycan, Stříbra, Prahy, ale dokonce ani z Popradu. 

Nosným tématem bylo „Nemocnice, kde zábava pomáhá léčit“. Hackeři měli možnost po celou dobu hacku využít konzultace mentorů z firem RTsoft a CIE Group. Přítomná byla také zdravotní sestřička z dětského oddělení, která dohlížela na smysluplnost aplikací a pomáhala týmům se směrováním jejich nápadů.

Po 24 hodinách práce vzniklo několik skvělých projektů. Na prvních příčkách se umístila aplikace „Osobní zdravotní karta pacienta“, která pomůže malým pacientům vyjádřit svoje pocity, obavy a odstraní jakýkoli ostych před personálem nemocnic. Další projekty pak pracovaly na zábavných hrách pro VR, které rozvíjí fantazii a kognitivní schopnosti malých pacientů. Skvělým projektem byl i web „Chystám se do nemocnice“, který pomáhá jak malým pacientům, tak jejich rodičům s přípravou na hospitalizaci. 

Skvělé je, že všichni partneři akce jsou rozhodnuti na vývoji aplikací dále pokračovat a žáky na projektech vést. Doufáme, že se projekty do nemocnic opravdu dostanou, a kdyby měli pomoci jednomu jedinému pacientovi, má to smyl.

Děkujeme partnerům akce – RTsoft a CIE Group, všem účastníkům, školám a především VOŠ a SPŠE Plzeň, která s tímto nápadem přišla před 2 lety.

Další novinky

MicroHackathon #2 je za námi!

Hlavním úkolem druhého MicroHackathonu bylo vytvořit jednoduchou hru na webovém frameworku PhaserJS. Týmy měly možnost pracovat na svých projektech, a tak nakonec hlavní úkol nikdo...

Vítejte v SIT Port Garage!

SIT Port Garage není jen obyčejná dílna! Členi komunity SIT Port mohou prostory a veškeré vybavení použít pro svůj vlastní projekt. Přesvědčte se sami a koukněte, co naše Garáž...

5. ročník podnikatelské soutěže BoostUp Night se blíží

BoostUp ZČU otevírá registraci do oblíbené podnikatelské soutěže BoostUp Night vol. 5. Akce se může účastnit každý kdo má zajímavý podnikatelský projekt a je mu pod 30 let. I...


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port