Nvias

Misí nvias je přetvořit mladou generaci z konzumentů na tvůrce. Vzdělávají je tak v oblastech technologií formou vzdělávacích her, workshopů i dlouhodobých projektů. Tak, aby tvůrce motivovali a dali jim dostatečný impuls k tvoření.


Pavel


Naše #SuccessStory

Jmenuji se Pavel König a bydlím v Plzni. Jsem nadšenec do nových technologií a objevování jejich potenciálu pro byznys.  Jsem jedním ze zakladatelů organizace nvias.org, spoluautor a mentor vzdělávacích programů zaměřených na propojení technologií a podnikavosti. Před založením nvias.org jsem řídil jednu z divizí společnosti Aimtec s 50-ti lidmi a obratem 100 milionů korun. Zkušenosti jsem čerpal z  globálního IT byznysu řízením projektů v Evropě a Americe.

Žijeme v době, kdy se odehrávají a budou odehrávat velké změny. My chceme být tvůrci těchto změn. Proto jsme založili organizaci nvias.org,  která poskytuje prostor pro učení se tvořením a experimentováním. Chceme se učit ovládat nové technologie a z nich tvořit produkty, služby a startupy. Mezi naše aktivity patří kroužky tvoření a programování v Minecraftu, projektový den Naše firmy, zaměřený na technologie a podnikavost, projektový den Objevte potenciál AI s budováním AI startupů, dále IoT workshopy a nově připravovaný program Climate Rules, kde se na klimatické změny díváme z pohledu nutnosti a velkého byznys potenciálu pro nové technologie a nové obchodní modely.

Více informací na nvias.org.



1. Jak ses dostal k tomu, v čem chceš podnikat, jak Tě to napadlo?

V Aimtecu jsem měl obrovskou šanci “cestovat” po celém světě a účastnit se významných technologických a futuristických konferencí. Uvědomil jsem si, že svět se chystá na obrovský technologický rozvoj a změny, které ovlivní naše životy i byznys, jak ho známe. Obraz naší společnosti a školství této situaci neodpovídal. Mám dvě děti, nechci z nich mít jen konzumenty technologií, které sem přijdou. Chtěl jsem je inspirovat, aby sami chtěli být tvůrci. Vnímal jsem nevyužitý potenciál všech dnešních mladých generací.

2. Čeho ses na začátku nejvíc bál, co bylo na rozjezdu podnikání nejtěžší?

Šel jsem do oblasti “vzdělání”, která pro mě byla úplně nová. Znal jsem ji jen jako uživatel/rodič. Asi bych kecal, kdybych tvrdil, že jsem se vůbec nebál. 🙂 Nejtěžší překvapivě bylo vysvětlovat, proč jsem opustil “teplé” dobře placené manažerské místo a šel jsem dělat něco, kde jsem začínal od nuly.

3. Největší fuckup?

To je pro mě nejtěžší otázka. S chybou pracuji neustále. Chybuji často i rychle. 🙂 Samozřejmě jsme pohřbili již řadu produktů a projektů, to beru jako důležitou součást byznysu. Nejvíc mě asi mrzí, když včas neodhadnu protistranu a pálím čas jednáním a pak zjistím, že to není upřímné. Naštěstí těch případů není tolik. Jsem mile překvapený setkáním se s tolika srdcaři. Asi se přitahujeme. 🙂

4. Nejlepší pocit jsem měl, když…?

Nejsilnější moment asi byl vystoupení dětí na Future Port Prague. Děti ve věku 8 – 12 let, které se zúčastnily soutěže Future Factory, prezentovaly své projekty v angličtině před bezmála 200 lidmi.

5. Jaké máš podnikatelské plány do budoucna, co je Tvůj cíl?

Dotáhnout některý ze studentských projektů do startupu. Vytvořit v nvias.org vlastní produkty – vzdělávací “hračky”. Začít působit mezinárodně. Všem tvrdím, že globální trh je obrovský potenciál, tak bychom tam měli být také. 🙂





Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2019 - 2024 SIT Port